Bu metin, Web Açık Hosting sitesinin kullanım şartlarını ve sözleşme şartlarını içerir. Lütfen dikkatli okuyunuz.

1-  TARAFLAR
a- Hizmet sağlayıcı: http://www.webacik.com veya bildirilecek başkaca adreslerde sunucu ve diğer online hizmetleri sağlayan kuruluştur. Bu sözleşmede kısaca Web Açık Hosting olarak anılacaktır.
b- Kullanıcı : http://www.webacik.com veya bildirilecek başkaca adreslerde sunucu ve diğer online hizmetleri satın alan kişi yada firmalardır. İşbu sözleşmede kısaca kullanıcı olarak anılacaktır.

2- Şartların Kabulü : Kullanıcı, Web Açık Hosting sitesine girmekle Web Açık Hosting kullanım şartlarını gayrikabili rücu olarak kabul etmiş sayılır.

3- Bilgilerin Doğruluğu : Web Açık Hosting, üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Üye olurken kullanıcıdan istenen bilgiler, eksiksiz ve doğru olarak bildirilmelidir. Kullanıcı, sisteme girdiği bilgilerin doğruluğunu peşinen ve gayrikabili rücu olarak kabul ve taahhüt eder. Bilgilerin yanlış, sahte ya da eksik girilmesinin tüm hukuki ve cezai sorumululuğu kullanıcıya aittir.

4- Fiyatlar: Web Açık Hosting'da ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır.  Ücretli hizmetlere ait fiyat tarifesi site içeriğinde yayınlanmaktadır. Web Açık Hosting'nın ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkı saklıdır. Yine verilen hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır. Web Açık Hosting'nın sağladığı hizmetlerin fiyatlarını önceden haber vermesizin değiştirme hakkı saklıdır.

5- Kullanıcı bilgileri : Kullanıcı bilgileri; kayıt sırasında kullanıcının Web Açık Hosting'ya bildirdiği her türlü veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Web Açık Hosting, sisteme veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde kullanıcı bilgilerini tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir, silebilir, yasaklayabilir.

5.1- Kayıt Şartları: Kullanıcının, Web Açık Hosting'ya kaydolması halinde
a) Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru,  kesin, güncel bilgiler vereceğini,
b) Ayrıca üye bilgilerinin doğru ve güncel olarak tutulacağı, her türlü bilgi değişikliğinin kullanıcı tarafından gecikmeksizin Web Açık Hosting'ya bildireleceği kabul edilmiş sayılır.
c)Web Açık Hosting, bilgilerin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydı silebilir.  Eğer  kullanıcı bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsa bu sözleşme, kullanıcının temsil ettiği firma/kurumu da bağlamaktadır.

5.2 - Kullanıcı Adı ve Şifre : Kayıt sırasında kullanıcının sisteme kendini tanıtması için belirlediği isim ve güvenli giriş için belirlediği şifredir. Kayıt işlemi tamamlanınca;
a) Bu kullanıcı adı ve şifrenin kullanının izni olmaksızın kullanılması durumunda Web Açık Hosting'yı uyarmak,
b) Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak kullanıcının sorumluluğundadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden Web Açık Hosting sorumlu değildir.
c) Unutulan şifreler, sadece kayıt sırasından bildirilen ve Web Açık Hosting veri tabanında kayıtlı e-posta adresine elektronik mesaj olarak gönderilir. Bunun dışında hiçbir şekilde şifre bildirimi yapılmaz.

5.3 – Kullanıcı bilgileri hakkındaki kurallar : Web Açık Hosting'daki kullanıcı bilgileri ve sitenin çeşitli yerlerinde kullanıcının tanıtımını yaptığı ürünlerin, yayınladığı mesajların, kullanıcıya ait web sitesinde bulundurduğu bilgilerin,
a) Sahte, çalıntı olmaması,
b) Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi,
c) Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
ç) Pornografi veya çıplaklık içermemesi,
d) Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi,
e) Site üzerinden 3.kişilere dosya indirme(download) hizmeti verilmemesi,
f) Web Açık Hosting sistemini kullanarak, diğer üyelere ya da 3.kişilere istenmeyen(spam) e-postalar gönderme amacıyla kullanmama
ilkelerine uygun olacağı kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır.

 

6 – Kullanıcı tarafından Web Açık Hosting'ya verilen haklar :
a-) Web Açık Hosting kullanıcı bilgilerini kendi hizmetlerinin reklamını yapmak amaçlı olarak kullanabilir. Ancak kullanıcı bilgileri 3.üncü şahıslarla paylaşılmaz. Sadece T.C. yasaları gereğince istem halinde yetkili makamlara verilir. Kullanıcı kimlik bilgileri gibi veriler, fatura işlemleri haricinde şifre ve e-posta adreslerinin kaybedilmesi durumunda kullanıcı kimliğini doğrulayabilmek için gereklidir.
b) Web Açık Hosting tarafından tahsil edilen bir ücret geri iade edilmez ancak kullanıcının haklı bulunduğu takdirde hizmeti olarak ödenir veya daha sonra hizmet alımında kullanabilmesi için bakiye olarak webaçık üyelik sistemine bakiye eklenir. Ayrıca hizmet veya bakiye olarak iade talebi, ilgili siparişin yapılmasından sonraki ilk yedi gün içerisinde yapılabilir.
c) Kullanıcı hiçbir şekilde tasarım hizmeti, yazılım hizmeti, servis hizmeti, alan adı kaydı, alan adı transferi, alan adı yenilemesi, lisanslama hizmeti için süre sınırı olmaksızın iade talep edemez ayrıca iade talebi edilemeyen bu hizmetlerin içerisinde bulunduğu bir ürünün veya hizmetin iadesini talep ederse, bu iade tutarı iade edilemeyen ürünlerin ve hizmetlerin bedelleri düşülerek hesaplanır.
ç) Alan adı, tasarım gibi geri iadesi mümkün olmayan hizmetler harici hizmetler, hizmet verilmeye başlanmadan önce, fiyat farkı ödenerek başka bir hizmet ile değiştirilebilir.
d) Sitenin yönetimi, trendleri görme, kullanıcı hareketlerini izleme, kullanımı arttırmak için demografik bilgi toplama amacıyla kullanıcılara ait IP adreslerini kullanır ve kayıtlarını tutar.
e) Web Açık Hosting, sitenin çeşitli bölümlerinde kullanıcılardan bilgi toplar Web Açık Hosting bu sitede toplanan tüm bilginin tek sahibidir. Sitede toplanan bilgiler, bu metinde açıklanan yoların dışında herhangi bir şekilde üçüncü taraflara satılamaz, kiralanamaz veya verilemez.
f) Bu siteye üye olmak için kullanıcı önce bir kayıt formu doldurmalıdır. Kayıt sırasında kullanıcıdan şahsına/firmasına ait iletişim bilgileri (telefon, e)posta gibi) ile firma profili ve ürünleri hakkında bilgi vermesi istenmektedir. Bu bilgiler, üyeleri yeni ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmede, üye profili belirlemede kullanılabilir.
g) Kullanıcını siteye bıraktığı ticari talep, şirket haberi, ürün bilgileri vb bilgiler sitenin tüm kullanıcılarına açılabilir. Bu alanlara kişisel bilgileri bırakma kararını verirken bu durum göz önüne alınmalıdır.
ğ) Kullanıcı, Üyeler Alanında yer alan linkler yoluyla dilediği zaman sitede bulunan kendisiyle ilgili bilgileri silebilir, değiştirebilir.Üyeliğin iptali için bilgi@webacik.com adresine eposta gönderilmelidir.
h) Kullanıcılara ait demografik bilgiler sitenin reklam verenleriyle paylaşılabilir, bu paylaşım kullanıcıların kişisel bilgilerinin aktarılmasını içermez.
ı) Web Açık Hosting, kullanıcılarına herhangi bir hizmeti (ödeme altyapısı vb) üçüncü bir taraf aracılığıyla sunduğu takdirde o hizmetin gerçekleşmesi için gerekli bilgiler üçüncü tarafa iletilir. Söz konusu taraf, bu bilgiyi hizmetin gerçekleştirilmesi dışında bir amaçla kullanamaz.
i) Bu siteden başka sitelere bağlantılar vardır. Web Açık Hosting, bu siteden bağlantı verilen diğer sitelerin içeriğinden ve gizlilik politikalarından sorumlu değildir.
j) Sipariş formlarında kullanıcıdan bilgi istenmektedir. Bu bölümlerde kullanıcı, iletişim bilgilerini (isim, adres gibi) ve finansal bilgilerini (kredi kartı no., bitiş tarihi gibi) vermelidir. Bu bilgiler, müşterinin siparişine ait ödemeyi almak, siparişi teslim etmek ve fatura kesmek için kullanılacaktır. Eğer ödeme veya teslimatta sorun yaşanırsa bu bilgiler kullanıcı ile temasa geçmek için kullanılacaktır.

7 - Gizlilik : Web Açık Hosting, 6. maddede verilen hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

8 – Kullanıcının Yükümlülükleri: Kullanıcılar
a) Web Açık Hosting sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla;
b) Kendisi için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendisi hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla;
c) Site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle;
ç) Ücretli hizmetlerden faydalnmak için Web Açık Hosting tarafından ilan edilen ücreti peşinen ve tamamen ödemekle yükümlüdür.
d) Kullanıcılar kendi sunucularının tüm yazılım ve dosya içeriklerinden sorumludur.

9 – Web Açık Hosting aracılığı ile satın alınan alan adları(domain names) Web Açık Hosting'nın çalıştığı ana firmada başka bir hesaba kesinlikle aktarılmaz. Ancak Web Açık Hosting'nın çalıştığı firma dışındaki başka bir firmaya transfer edilebilir.

10- Kuralların ihlali: Kullanıcı tarafından ödeme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi veya başkaca bir kural ihlal edildiğinde Web Açık Hosting, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınlanan mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydını silebilir, yasal yollara başvurabilir.

11- İhtilaf halinde Afyonkarahisar Mahkeme ve İcra Daireleri yetkildir.

12- Sisteme giriş sırasında “Kabul” şıkkının işaretlenmesi ile işbu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır.